Wysyłka wiadomości SMS

Przez profesjonalny panel klienta lub połącz się przez SMS API

Tytułem wstępu o wiadomości SMS

Nasz panel klienta pozwoli Ci w prosty i szybki sposób na komunikację ze swoimi klientami przy pomocy usługi SMS. Poniżej dowiesz się z jakiego typu wiadomości SMS możesz skorzystać oraz w jakich przypadkach najlepiej one się sprawdzają. Jednak zanim o tym to chcielibyśmy Ci wyjaśnić czym jest wiadomość SMS, z ilu znaków może się składać oraz jaką ilość wiadomości możesz wysłać jednorazowo do jednego odbiorcy.

SMS – oznacza krótką wiadomość tekstową o długości do 160 znaków kodowanych w 7 bitach lub 70 znaków kodowanych w systemie 16 bitowym UCS-2 przesyłane za pomocą Sieci.

Treści SMS-ów 16 bitowych mogą zawierać dowolne litery, w tym polskie znaki i cyrylicę. Nadpisy i treści SMS-ów 7 bitowych mogą zawierać tylko znaki ze specjalnego zakresu GSM7:

@£$¥èéùìòÇØøÅåΔ_ΦΓΛΩΠΨΣΘΞÆæßÉ!\"#¤%&''()*+,./
0123456789:;<=>?¡ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
ÄÖÑܧ¿abcdefghijklmnopqrstuvwxyzäöñüà{}^[]~\€|

Najważniejszą konsekwencją kodowania 16 bitowego jest skrócenie długości pojedynczego SMS-a, a co za tym idzie i sposobu naliczania w masowej wysyłce wiadomości SMS:
• 7 bitowe - jeżeli SMS ma <= 160 znaków to 160 znaków w przeciwnym razie wielokrotność 153 znaków.
• 16 bitowe - jeżeli SMS ma <= 70 znaków to 70 znaków w przeciwnym razie wielokrotność 67 znaków.

Przykłady obliczania długości SMS:

Opłata za: Liczba znaków - 7 bitowe Liczba znaków - 16 bitowe
1 wiadomość SMS 0 - 160 0 - 70
2 wiadomość SMS-y 161 - 306 71 - 134
3 wiadomość SMS-y 307 - 459 135 - 201
4 wiadomość SMS-y 460 - 612 202 - 268
5 wiadomość SMS-ów 613 - 765 269 - 335
6 wiadomość SMS-ów 766 - 918 336 - 402

Przy kodowaniu 7 bitowym część znaków liczona jest podwójnie. Są to m.in.: {}[]|^~€\

Maksymalną ilość wiadomości dla kodowania 7 i 16 bitowego jaką możesz wysłać jednorazowo do jednego użytkownika wynosi 6 wiadomości SMS. Jeżeli Twoja treść przekracza maksymalną ilość znaków to należy skorzystać z wiadomości MMS.

SMS z polem nadawcy (nadpisem)

Nadpis oznacza indywidualną nazwę nadawcy wiadomości SMS. Jest to pole w telefonie odbiorcy które identyfikuje nadawcę i może być nim np. nazwa Twojej firmy. Pole to może składać się z maksymalnie 11 znaków. W swoim panelu możesz posiadać dowolną ilość zgłoszonych nadpisów. Używanie takiego pola jest bezpłatne i rozliczasz się jedynie za poprawnie wysłane wiadomości SMS.Jest to rodzaj wiadomości przeznaczony do komunikacji jednokierunkowej. Oznacza to że po odbiorze wiadomości nasz użytkownik nie może na nią odpisać. 

Nadpis jest ważnym elementem wizerunkowym w marketingu mobilnym. Wysyłanie auto SMS z losowego, 9-cyfrowego numeru może nie być tak skuteczne, jak wysyłanie powiadomień SMS z nadpisem z nazwą własnej firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu odbiorca będzie natychmiast wiedział od kogo jest wiadomość, dlatego chętniej ją otworzy (co automatycznie wpływa na wyższy współczynnik Open Rate), niż wiadomość od nieznanego numeru, który może kojarzyć się ze SPAM-em. Ponadto dzięki nazwie firmy w polu nadawcy, łatwiej buduje się profesjonalny wizerunek, jest to również element wpływający na wiarygodność komunikatu. Ta usługa SMS doskonale sprawdzi się w celach informacyjnych swoich klientów.

Komunikacja dwukierunkowa (wiadomości 2way)

Usługa SMS polegająca na korzystaniu ze standardowego numeru 9 cyfrowy przeznaczony do komunikacji dwukierunkowej. Do dyspozycji w swoim panelu klienta masz darmowy, współdzielony numer który pozwoli Ci rozliczać się za realnie wysłane wiadomości SMS. Istnieje możliwość uruchomienia również numeru dedykowanego na Twoją wyłączność jak również przekwalifikowanie numeru prywatnego/firmowego na numer wirtualny który uruchomimy specjalnie dla Ciebie w panelu.

Profesjonalna forma komunikacji w sytuacjach których chcesz uzyskać odpowiedź od swojego odbiorcy. Wiadomości od swoich klientów możesz podejrzeć w panelu klienta, możemy przekazać je na dowolny adres URL lub przekazać na Twój numer telefonu również w formie SMS-a. Wiadomości te pozwalają na automatyczne wykonywanie pewnych procesów systemowych po tym jak odbiorca odpisze np. TAK, dla potwierdzenia umówionego spotkania. Pozwoli to ograniczyć zasoby ludzkie i pewne procesy zautomatyzować.

Porównanie usługi SMS 2way z polem nadawcy


Wiadomości z polem nadawcy Wiadomości 2way
Koszt wiadomości SMS od 0,06 zł netto od 0,06 zł netto
Pole nadawcy
Możliwość odpisania
Raporty doręczeń
Personalizacja SMS
SMS API - darmowe
Flash SMS

flash

Wiadomości Flash SMS

Usługa SMS wiadomości które pojawiają się automatycznie u Twojego odbiorcy bez konieczności wchodzenia w jakąkolwiek aplikację. Wiadomość tekstowa pojawi się od razu na telefonie użytkownika bez wykonania przez niego jakichkolwiek czynności. Jej funkcjonalność najlepiej mogą zobrazować powiadomienia aplikacji w smart fonach  które pojawiają się na naszych ekranach po tym jak administrator danej aplikacji wyśle do nas wiadomość. 

Zdjęcie obok pozwoli Ci w pełni zobrazować to jak użytkownicy końcowi zobaczą przesłaną treść. Pole Informacja to standardowe pole nadawcy które możesz zgłosić za darmo w swoim panelu klienta. Możesz również użyć standardowego numeru 9 cyfrowego. Zaletą takich wiadomości jest to że telefon leżący obok odbiorcy wiadomości automatycznie pokaże treść. Sprawdza się to doskonale w sytuacjach które wymagają dotarcia do użytkowników z informacją o podwyższonym priorytecie.

Wiadomości MMS

Usługi SMS wiadomości które pozwalają na przesłanie odbiorcy pliku który może zawierać w sobie dowolne zdjęcie w formacie jpeg, jpg, png, gif lub pliki PDF. Maksymalny rozmiar wiadomości MMS wynosi 300 kB (temat + wiadomość + załącznik). Naliczanie za każde rozpoczęte 100 kB. Typ wiadomości obsługiwany jest przez standardowy numer komórkowy składający się z 9 cyfr. W naszym systemie odnajdziesz taki numer do Twojej dyspozycji całkowicie za darmo lub możesz zgłosić chęć uruchomienia numeru dedykowanego który uruchomimy na Twoją wyłączność.

Wiadomości MMS doskonale sprawdzają się w sytuacjach których chcesz przesłać do klienta informację o nowościach w swojej firmie w formie graficznej np. baner reklamowy lub zamieścić plik w formacie PDF z ofertą do której klient w każdym momencie może wrócić. Dużą zaletą wiadomości MMS jest zwiększona ilość znaków którą możemy wykorzystać w wiadomości do klienta w porównaniu do standardowych wiadomości SMS.

mms

Komunikacja SMS Globalna

Przy użyciu naszej platformy masz możliwość obsługi klientów z całego świata. Docieraj w każdy zakątek świata z wiadomościami SMS. Nasza platforma daje Ci możliwość uruchomienia kanału SMS w prawie każdym kraju. Wystarczy zgłosić nam listę krajów oraz nadpisów które mają zostać uruchomione. Poniższy cennik przedstawia ceny netto.

Sprawdź cennik zagraniczny
Austria 0,27 PLN
Belgia 0,30 PLN
Chorwacja 0,23 PLN
Czechy 0,23 PLN
Estonia 0,26 PLN
Finlandia 0,26 PLN
Francja 0,23 PLN
Hiszpania 0,18 PLN
Holandia 0,36 PLN
Irlandia 0,24 PLN
Islandia 0,30 PLN
Litwa 0,23 PLN
Łotwa 0,26 PLN
Luksemburg 0,42 PLN
Malta 0,31 PLN
Niemcy 0,30 PLN
Norwegia 0,23 PLN
Rumunia 0,21 PLN
Słowacja 0,23 PLN
Słowenia 0,11 PLN
Szwajcaria 0,34 PLN
Szwecja 0,23 PLN
Ukraina 0,26 PLN
Węgry 0,29 PLN
Wielka Brytania 0,23 PLN
Włochy 0,22 PLN
Szukasz innego kraju? Skontaktuj się z nami

Zarejestruj darmowe konto

i odbierz darmowy pakiet startowy