Funkcjonalność naszego systemu

Czyli co znajdziesz w panelu oraz w jaki sposób się po nim poruszać

Panel klienta

Prostota naszego panelu z pewnością pomoże w szybki sposób na zapoznanie się z naszą pełną funkcjonalnością serwisu. Dostosowany widok do każdego urządzenia da Ci możliwość planowania wysyłek SMS z każdego urządzenia oraz miejsca na ziemi gdzie będzie dostęp do internetu.

Zaraz po zarejestrowaniu się otrzymasz 20 darmowych SMS które pomogą przetestować nasz system powiadamiania SMS lub SMS API. Zarejestruj się, zgłoś pole nadawcy wiadomości SMS i zacznij komunikację ze swoimi klientami. Planuj wysyłki SMS, personalizuj wiadomości SMS, połącz się ze swoim systemem, importuj bazy kontaktów, twórz szablony wysyłek i wiele więcej już po rejestracji która zajmie Ci zaledwie 2 minuty. Zarejestruj się już teraz i weryfikuj jak konwertuje Twoja reklama SMS.

Poznaj funkcjonalności naszego serwisu

Jest to zawsze widok startowy który zobaczysz zaraz po zalogowaniu się do panelu klienta. W tym miejscu znajują się wiadomości systemowe w których informujemy o zmianach w naszym systemie oraz masz szybki pogląd w ostatnie wysyłki SMS. Panel może służyć jako bramka sms, program sms czy aplikacja sms. Z tego widoku łatwo przejść do statystyk gdzie możesz śledzić jak konweruje Twoja reklama SMS.
Nasze API pozwoli Ci w pełni automatyzować wysyłki wiadomości SMS/MMS (auto sms). Wystarczy, że połączysz swój sklep / program / system z naszą platformą, a będziesz mógł ustalać kiedy i jakie wiadomości mają być wysyłane do Twoich klientów. Tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni zależy w jaki sposób wykorzystasz tą możliwość. API daje dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji naszego systemu. Dzięki takim rozwiązaniom nie musisz np. pamiętać o wysłaniu do każdego klienta osobnego SMS-a, ponieważ Twój system w połączeniu z smsplanet.pl zrobi to za Ciebie. Jeśli nie wiesz w jaki sposób to rozwiązanie mogłoby się sprawdzić w Twojej firmie, to skontaktuj się z nami, a nasz dział marketingowy w połączeniu z działem technicznym z pewnością coś zaproponuje. Przy pomocy API można ustawić powiadomienia sms, ustalić jak ma przebiegać kampania sms, stworzyć własny program sms lub dodać funkcję wysyłki sms do swojego systemu / sklepu.

Aby rozpocząć korzystanie z API, zalecamy zapoznanie się ze specyfikacją. Każde żądanie wysłane do nas poprzez API musi zawierać klucz API oraz hasło do API.
To kluczowa zakładka naszego panelu. Działa jak program SMS. To właśnie tu odbywa się wysyłka wiadomości SMS lub MMS (bramka SMS). W pierwszej kolejności zobaczysz pole nadawcy które należy wcześniej zgłosić (możesz to zrobić w zakładce Pole nadawcy). Pole nadawcy jest wyświetlane w telefonie odbiorcy i może nim być np. nazwa Twojej firmy. Pamiętaj, że pole nadawcy może zawierać maksymalnie 11 znaków. Ten rodzaj wysyłki służy do komunikacji jednokierunkowej. Masz jeszcze możliwość korzystania ze współdzielonego numeru 9-cio cyfrowego lub dedykowanego do komunikacji dwukierunkowej.

Poniżej odnajdziesz pole w którym należy wprowadzić numery telefonów komórkowych do których mają zostać dostarczone wiadomości SMS. Możesz to zrobić ręcznie, wczytać z pliku lub wybrać z bazy która została wcześniej zaimportowana.

Treść wiadomości to pole w którym dodajesz tekst który ma zobaczyć w treści wiadomości SMS Twój odbiorca. Jeden SMS może zawierać 160 znaków pod warunkiem, że nie zawiera znaków specjalnych. Wiadomości ze znakami specjalnymi mogą zawierać do 70 znaków na jednego SMS-a. Łącznie przy próbie wysyłki możesz dodać treść zawierającą maksymalnie 5 wiadomości.

Przycisk wstaw parametr pozwoli Ci na personalizowanie wiadomości SMS. Jeśli posiadasz bazę swoich klientów z ich imionami to zachęcamy do korzystania z tej funkcjonalności. Ale to tylko jeden z wielu przykładów zastosowań tej zakładki. Możesz używać własnych parametrów i wysyłać do klientów np. unikalne kody rabatowe.

Po prawej stronie odnajdziesz ustawienia wysyłki, gdzie możesz ustawić datę wysyłki, użyć wcześniej przygotowanego szablonu lub ustawić daną treść jako wysyłkę cykliczną i przyporządkować do niej harmonogram zgodnie z Twoimi wytycznymi.

Klikając w przycisk Wyślij zawsze otrzymasz jeszcze widok z podsumowaniem który należy zaakceptować. Po akceptacji zaczynamy proces wysyłki SMS.

Po lewej stronie możesz zauważyć, że rozwinęła się lista w której znajdziesz takie podkategorie jak Historia, Zaplanowane oraz Szablony.

Historia wysyłek - pełne raportowanie dostarczone od operatorów GSM w którym odnajdziesz każdy numer na który została wysłana wiadomość SMS wraz ze statusem dostarczenia. Pozwoli Ci to w pełni kontrolować wysyłki.

Zaplanowane - w tym miejscu oczekują wszystkie wysyłki które oznaczyłeś podczas planowania jako "Ustaw datę wysyłki". Bez obaw. Nasz system automatycznie wyśle wiadomości o godzinie i dacie która została wskazana.

Szablony wiadomości pozwolą Ci na dodawanie treści do wiadomości z wcześniej utworzonego szablonu. Dzięki temu zaoszczędzisz trochę czasu.
Odbieranie wiadomości SMS - w tym miejscu zobaczysz odpowiedzi które będą wysyłali Twoi klienci jeśli skorzystasz z komunikacji dwukierunkowej. W ustawieniach możesz skonfigurować sposób przekazywania odebranych wiadomości SMS na dowolny numer telefonu, adres email lub pod dowolny adres URL. Jeśli nie chcesz, aby odebrane wiadomości były przekazywane dalej - pozostaw pola puste. Zalecamy jednak włączyć powiadomienia sms lub email.
W tym miejscu możesz zaimportować swoje kontakty na dwa sposoby: wskazując plik CSV lub podając dane w polu tekstowym. Po wczytaniu danych system spróbuje automatycznie przyporządkować dane do odpowiednich pól.

Dostępne pola to: nazwa, imie, imie_wolacz, nazwisko, numer telefonu, email, plec, lokalizacja, grupy, pole uzytkownika 1, pole uzytkownika 2, pole uzytkownika 3, pole uzytkownika 4, pole uzytkownika 5. Pola użytkownika od 1 do 3 pozwalają na przypisywanie do kontaktu dowolnych wartości, które nie są zdefiniowane standardowo (np. wiek, grupa krwi, wysokość rabatu).

W polu "Grupy" można wpisać listę grup (oddzielonych przecinkami) do których ma zostać przypisany kontakt. Jeśli dana grupa nie istnieje to zostanie utworzona. Grupy można również przypisać do kontaktów w kolejnym kroku.

Przykład poprawnego pliku CSV wygląda następująco:

Numer telefonu;Nazwa;Imię;Nazwisko;Email;Płeć;Lokalizacja;Grupy;Pole użytkownika 1;Pole użytkownika 2;Pole użytkownika 3
600111222;STAR-BUD s.c;Marek;Starski;m.starski@gmail.com;mężczyzna;Dolnośląskie;Grupa A, Grupa B;Rozmiar M;Kolor czarny;Rabat 10%
600333444;Salon Fryzjerski Kasia;Kasia;Kowalska;kasiakowalska@gmail.com;kobieta;Opolskie;Grupa A, Grupa C;Rozmiar S;Kolor zielony;Rabat 5%
600555666;Restauracja Mazur;Wojtek;Mazur;wojtek78@gmail.com;mężczyzna;Lubelskie;Grupa B, Grupa C;Rozmiar XL;Kolor szary;Rabat 3%
Własne pole nadawcy pozwoli Twoim odbiorcom szybko się zorientować kto jest nadawcą SMS-a oraz wzbudzi większe zaufanie do nadawcy niż przypadkowy nieznany numer.

Pole nadawcy może się składać maksymalnie z 11 znaków. Dopuszczalne znaki: a-z A-Z 0-9 - + _ ! [spacja] (numer telefonu nie jest dozwolony).

Pole nadawcy może zawierać maksymalnie 2 cyfry występujące bezpośrednio po sobie (np. niepoprawną nazwą są: TORT100, 500POMYSLOW). Pole musi zawierać przynajmniej jedną literę.

Pole nadawcy musi zostać zaakceptowane przez administrację serwisu oraz operatorów komórkowych. Akceptacja może potrwać do 2 dni roboczych. Najczęściej trwa kilka godzin. Po akceptacji otrzymasz e-maila z powiadomieniem.
Dzięki tej funkcjonalności możesz zaoszczędzić w prosty sposób ilość znaków w Twojej wiadomości. Skrócony link www będzie wyglądał przejrzyściej i będzie budził większe zaufanie Twoich klientów. Nasz skracacz pod domeną link.do pozwoli Ci również śledzić ilość kliknięć w dany link. Jak to wygląda w praktyce?

www.twojadomena.pl/sprzedaz/butelka-wody-mineralnej.html

link.do/woda


Funkcja Email2SMS pozwala na wysłanie wiadomości SMS poprzez wysłanie wiadomości email. Aby z niej skorzystać, dodaj swój adres email do zaufanych tworząc przekierowanie. Tylko wiadomości wysłane z zaufanych adresów będą akceptowane i konwertowane na SMS. Adres na który należy wysyłać maile: email2sms@smsplanet.pl - Szczegółową specyfikację dotyczącą wysyłek Email 2 SMS odnajdziesz w swoim panelu klienta
Subkonta, to specjalne konta utworzone przez Ciebie np. dla Twoich pracowników. Podczas tworzenia każdego subkonta, decydujesz jakie powinny przysługiwać mu uprawnienia. W swoim panelu możesz utworzyć dowolną ilość subkont.
Subkonta
Czarna lista pozwala na zablokowanie wysyłki jakichkolwiek wiadomości do abonentów na niej się znajdujących. Numery mogą być dodawane pojedynczo lub poprzez import z pliku CSV.
W tym miejscu:
  1. uzupełnisz dane swojej firmy
  2. zmienisz hasło
  3. dodasz dodatkowy adres email pod który mają być wysyłane faktury
  4. ustawisz logowanie dwuetapowe do swojego konta.
Narzędzie wspomagające pozyskiwanie bazy klientów pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób w jednym miejscu zgromadzić wszystkie niezbędne dane do komunikacji ze swoimi klientami. Utwórz formularz z danymi które chciałbyś pozyskać. Po zapisaniu danych automatycznie utworzy się link do formularza który należy wpisać w przeglądarce swojego Tabletu lub skorzystać z oferty najmu naszego tabletu wspomagającego stacjonarne pozyskiwanie bazy klientów. Następnie postaw Tablet w swojej firmie tak aby był dobrze widoczny dla Twoich klientów (np. przy kasie) i pozwól klientom na samodzielne zapisanie się do bazy. Dane automatycznie zostaną wyeksportowane do Twojego panelu klienta i przyporządkowane do wskazanej grupy.

W tym miejscu:
  1. Doładujesz konto szybkim przelewem dla usługi PrePaid
  2. Pobierzesz swoje faktury które nasz system automatycznie generuje po każdej płatności
  3. Zrealizujesz swój kod promocyjny
Skorzystaj z naszego formularza kontaktu, live czatu, napisz do nas maila lub po prostu zadzwoń.

Twoja reklama SMS nie przynosi oczekiwanego skutku? Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci jak usprawnić treści oraz komunikaty do wybranych grup odbiorców.


Zarejestruj darmowe konto

i odbierz darmowy pakiet startowy