SMS API w pigułce

sms api

Wszystko, co należy wiedzieć o SMS API, by zaimplementować to rozwiązanie automatyzacji wysyłki SMS w swoim e-biznesie.

smsplanet.pl umożliwia wysyłanie powiadomień, wiadomości oraz dokonywanie innych marketingowych czynności w sposób zdalny. Aby jednak korzystać z funkcjonalności platformy, bez konieczności logowania się do Panelu Klienta, należy zaimplementować SMS API w swoim systemie. Komunikacja następuje z wykorzystaniem protokołu HTTP. Obszerny artykuł o mechanizmie działania API SMS i o korzyściach płynących z automatyzacji, znajduje się na naszym blogu. Jednak obserwując przyrost nowych użytkowników platformy smsplanet.pl, w tym wpisie skupimy się przytoczeniu najważniejszych faktów.

Oczekiwania klientów

Użytkowników platform internetowych stale przybywa. Ogromną grupę tworzą millenialsi, którzy oczekują automatyzacji rozwiązań, by każda interakcja z jakąkolwiek platformą przebiegała jak najbardziej intuicyjnie i sprawnie. Oczekiwania klientów to jeden z głównych motorów rozwoju biznesu, dlatego idąc tym tropem, należy się zastanowić, czy rozwiązania które proponujesz, są zoptymalizowane, bezbłędne, sprawne i “ułatwiające życie”. SMS API gwarantuje precyzję w komunikacji z grupą celu, poprzez pobieranie funkcjonalności powiadomień SMS i użytkowanie jej w sytuacjach, które tego wymagają, bez ingerencji człowieka.

Implementacja SMS API z SMSPLANET

  • Aby zintegrować masowe wysyłanie SMS z naszym API, wystarczy zalogować się na swój panel SMS.
  • W pasku menu, po lewej stronie, pojawi się zakładka API. Klikając w tę zakładkę (patrz zdjęcie poniżej) pojawi się krótka informacja o automatyzacji rozsyłki i korzyściach płynących z integracji systemu.
  • Przede wszystkim na tej stronie możesz pobrać gotowe specyfikacje dla działu technicznego, lub dla osoby odpowiedzialnej za implementacje w Twojej firmie, np. programistów. Ze specyfikacji dowiesz się między innymi, że


“Każdy użytkownik systemu posiada unikalny klucz API, który należy przekazywać we wszystkich żądaniach HTTP wysyłanych do SMSPLANET. Klucz pozwala na identyfikację użytkownika, pełni rolę loginu dla interfejsu API. ”

Klucz ten jest widoczny w panelu w zakładce API (zaznaczony wskaźnikiem).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *